Hei folkens!
I går var jeg å kjøpte meg piggdekk til sykkelen, og i ettermiddag/kveld når jeg skulle legge om på felgene så opplevde jeg noe rart..
Jeg har faktisk byttet dekk på sykkel før, så jeg er ikke helt bortreist sånn egentlig. Og det første dekket jeg la om i kveld gikk smertefritt, det sitter på som det skal og er good to go.
Det andre derimot.. Jeg skjønner ikke hva som skjer.. Men jeg får dekket på plass med slange inni, jeg fyller litt luft i slangen for å sprette litt på hjulet slik at alt rister seg på plass dit det skal, men når jeg så til slutt topper lufttrykket så spretter bare dekket av felgen på den ene siden!? Følgelig tyter jo den oppblåste slangen også ut og det funker bare ikke..!
Har noen vært ute for dette før? At dekket ikke vil sitte fast på felgen?
Det handler om Continental Spike Claw 240 piggdekk i 26" størrelse..
Kan det være produksjonsfeil på dekket, eller kan jeg ha gjort noe feil..? Jeg har tatt av dekket og prøvd på nytt, men akkurat det samme skjer på nytt..
Har ikke noen bilder da det ble så mørkt mens jeg holdt på ute..