Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Årsmøte i NOTS - vil du være med i styret?

Årsmøte i NOTS - vil du være med i styret? #1878222 23/10/2014 10:18
Registrert: Oct 2009
Innlegg: 270
El-Rickardo Offline OP
Entusiast
OP Offline
Entusiast
Registrert: Oct 2009
Innlegg: 270

NOTS jobber for din rett til å sykle på din favorittsti og nå søker vi etter nye styremedlemmer til sentralstyret som både kan hjelpe oss med dette viktige arbeid og gjøre oss enda bedre.

Vi trenger nye personer inn i følgende verv:

- Styreleder
- Kasserer
- Styremedlem 2


Styrelederen er den personen som skal lede NOTS sentralt. Her trenger vi en person som har giv og gnist for å drive organisasjonen videre i arbeidet for å fremme terrengsyklisters rettigheter. Styrelederen trenger å ha lederegenskaper og må kunne organisere oppgaver internt i styret og mellom lokallagene.Styreleder må forvente å delta på en håndfull styremøter i året, og det er vanlig at lederen tar del i vanlige oppgaver på lik linje med de andre i styret. Styret har en nestleder som er styreleders stedfortreder i de situasjoner der det er nødvendig, og i tillegg til en sekretær for møteinnkallelse, referater etc.

Styremedlem 2 er et vanlig styremedlem som deltar på styremøtene, får oppgaver etc. Styremedlem må forvente å delta på en håndfull styremøter i året og løse oppgaver mellom disse. Hvor store disse oppgavene er varierer stort, noen er løst på 20-30 minutter, andre er langtidsoppgaver som løper over lengre tid. I oppgaver som krever mye engasjement er styremedlemmet sjelden alene, men jobber med andre styremedlemmer.

Vi er ikke avhengig av å ha styreleder/styremedlemmer på Østlandet siden vi bruker Skype til styremøter. Vi har og har hatt styremedlemmer på Vestlandet, Trøndelag, Nord-Norge og i USA selv om de fleste er på Østlandet. Styret teller totalt 10 personer."

Begge vervene er av frivillig natur, så man kan ikke forvente en fet sjekk i posten for arbeidet.

Vi skulle gjerne hatt noen forslag ganske fort (innen 03.11) siden vi har årsmøte med valg 27. november.

Vennlig hilsen Valgkomiteen i NOTS.
valgkomite@nots.no

Re: Årsmøte i NOTS - vil du være med i styret? [Re: El-Rickardo] #1878675 24/10/2014 10:58
Registrert: Jul 2008
Innlegg: 6,389
simenf Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Jul 2008
Innlegg: 6,389
Hva er de viktigste sakene til NOTS nå - etter din mening? Kjør diskusjon!

Vil anbefale alle å nominere kandidater i denne tråden eller på epost til valgkomite@nots.no.

Simen
Valgkomiteen NOTS.


SImen - hjernevasket av storhjulsmafiaen

Ibis Ripley/Spec Levo SL/Trek Farley - nots.no
Re: Årsmøte i NOTS - vil du være med i styret? [Re: El-Rickardo] #1894868 27/11/2014 08:23
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 2,203
perano Offline
Ivrig
Offline
Ivrig
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 2,203
Minner om årsmøte i NOTS i kveld. Sporveismuseet, Gardeveien 15, kl. 18-20. Se www.nots.no for mer informasjon.


Per Andreas

Støtt NOTS
Re: Årsmøte i NOTS - vil du være med i styret? [Re: El-Rickardo] #1894885 27/11/2014 08:39
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 33,748
baronKanon Offline
Valgets kvaler
Offline
Valgets kvaler
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 33,748
Publiser på facebook og få Terrengsykkel til å oppdatere saken, så kanskje det kommer noen.


-Kristian
http://instagram.com/kreckhoff
Albatross!

Brems - smil - si hei!

Moderator  support