men hvorfor gikk den tregt?
Hvorfor den gikk tregt til å begynne med? Det blir litt spekulasjon. Men, jeg hadde den på vårservice rett før påske, og har bare brukt sykkelen en gang etter det (dette er ikke primærsykkelen min). Da jeg brukte sykkelen til og fra jobb, så reagerte jeg ikke direkte på at kranken var treg. Men, jeg brukte ti minutter lenger tid hjem fra jobb en normalt (1:05 vs. 0:55). Til jobb syklet jeg rett fra verkstedet, så den tiden kan jeg ikke sammenligne med noe, men jeg syntes det gikk tregere enn jeg hadde forventet denne veien også.
Jeg var på utenlandstur i desember og syklet 800km på sykkelen, og jeg nekter å tro at kranken var like seig da, uten at jeg merket noe.
Så, det kan være fristende å tro at verkstedet har hatt av kranken og vært litt i overkant ivrig da de satt den på igjen.