Stemmer det at off-set blir litt forskjellig, men det har ikke noe betydning for girene bak...
Slik jeg har forstått det, står det mitterste tannhjulet foran på omtrent samme plass både på 9-delte og på 10-delte kranker, men på et 9-delt står de to øvrige (det lille og det stor) litt lenger unna dette enn hva som er tilfelle på en 10-delt krank..
Dvs. at avstanden fra det lille tannhjulet til det store, er mindre på en 10-delt krank enn på en 9-delt krank.
Det innebærer videre at utslaget girsjalteren må gjøre for å dra kjedet over fra ett tannhjul til det neste blir forskjellig.
Aha. Bra svar her. :-)
Har tittet litt på denne kranktypen nå, og da betyr det at "tideltdrevene" har en annen "innpress", om man kan kalle det, forstår jeg, slik at de ikke blir helt presise i forhold til drevene bak, noe som igjen kan føre til litt upresis giring, eller at kjedet kan gnage litt ekstra på tennene?