Hei godtfolk.
Jeg har en tre år gammel, mellomklasse
Biltemakompressor. Den kostet ca 2500,- NOK og yter 2,5HK. Denne har primært vært brukt til å sette opp dekk slangeløst, hjulskift, samt å blåse opp en og annen badeleke. Med andre ord, sentral infrastruktur for å holde familien lykkelig.
Her om dagen slo motorvernet seg plutselig på, og trass i at jeg lot den avkjøle og tappet ut vannet i henhold til manualen, er det plent umulig å slå den på igjen. Det virker som den ikke suger inn luft, og etter omtrent 10 sekunder slår motorvernet inn igjen. Manualen sier at man da skal ta kontakt med "autorisert serviceverksted"
Er det noen som vet firmaer som utfører slik service? Gjerne til en pris man kan forsvare i forhold til nyprisen, Enda bedre, er det noen som ar et tjuvtriks å komme med for å få liv i kompressoren igjen?