Hvordan ser du for deg at du kommer til å merke gevinst i for eksempel rammen? Jeg tror at du skal ha et veldig bevisst forhold til sykler og egenskaper før et bytte av to såpass like sykler skal gi noen praktisk mening. Men hvordan er det ikke med sykler og fornuft? Har du mer lyst på Scott så bytter du.
I kvalitet så er kanskje rammene like, men i stivhet så tror jeg de er litt forskjellig. Etter å ha prøvd Scott i dag så virker den mer rittprega i sittestillingen for min del en White som virker mer preget av brattere terrenggeometri. Så da spørs det jo hva jeg ønsker.
Da jeg mente gevinst ved å bytte til Scott, mente jeg at jeg har en sykkel med bedre gjennomtenkt geometri og stivhet enn White. Sykkelen virket litt mer spinkel i forhold til White`n, men det skyldes nok dekkene på 2,1 og mindre bruk av matrialer på gaffelhodet.
Konklusjon da

er at jeg tenker å bytte sykkel da Scotten virker mer allsidig til all type terreng. Så får se om jeg har rett.
Hvis noen har erfaringer med Scott 950 el. så del gjerne
