På tide å rulle i gang Fastride-sesongen!Ettersom Fastride er lettbeint, så blir infoen det også. Vi tar det litt lag på lag, og på forespørsel. Det viktige å vite er..
Hva: Trek Fastride «Flat flyt i Fredrikstad»
Hvor: Fredrikstadmarka, demningen ved Stjernehallen.
Når: Torsdag 22. august.
Tid: Fra 1730. Første start kl 1830.
Vi holder det enkelt - en klasse for alle. Løypa blir på ca 5 minutter for de raskeste. Men det er lov til å være med sjøl om man ikke har dårlig tid, også. Smiles per hour er et hyppig begrep i Fredrikstadmarka. Da kosær vi vårs!
Tittel er altså «Flat flyt i Fredrikstad». Det blir 100 prosent sti, men altså teknisk ganske grei. Ingen grunn til å sove dårlig om du vil være med, men har angst for skumle crux. Dette blir hygge for alle stiglade syklister. Grunnen er barnål og stein.
Servering: Boller og/eller pølser + verdens beste saft.
Sted: En liten rasteplass vis-a-vis demningen ved Stjernehallen i Fredrikstadmarka. Parkering ved Stjernehallen anbefales, vi merker med røde og hvite bånd fra øvre/innerste parkering og frem til start. Kun et par hundre meter. Flatt også det! Google maps:
http://goo.gl/maps/uzUBMStartavgift: 40,- kroner. Inkluderer servering.
NB: Kom med korrekt veksel!
Overskuddet går til NOTS.
Påmelding:
Fra kl 1730 på arrangementsdagen. Eller gi beskjed på Facebook-siden til arrangementet:
https://www.facebook.com/events/330241990444923/ Der er det også mer info.
Mer info: https://www.facebook.com/events/330241990444923/Noe vi glemmer? Helt sikkert.. så fyr løs, spør i vei, og alt det der!
Arrangører: Pål - Kongen av Fredrikstadmarka og undertegnede. Vi gjør så godt vi kan

Vedlagt invitasjon og bilde som viser typisk sti i området.