Komplisert stinettverk i Mossemarka, du ender gjerne opp i en myr, men her er to som er helt greie å sykle:
Fra norødegården/ridesenteret ved mosseporten, hold til venstre når du kommer inn i lysløypa, så tar du av mot kambo ett stykke opp i bakken. Rett frem over nøkkelandet, egentlig rett frem hele veien, over ett fjellparti, til venstre etter bekken, over litt myr, så rett frem. Ender opp omtrent ved ødemørk. .
http://app.strava.com/segments/4392921Når du kommer dit kan du sykle Kongeveien, stormoen, ishavet, ødemørk.
Bare å ta til høyre i hvert skilta kryss.
http://app.strava.com/segments/4018315Ellers er det bare å prøve seg frem, det har jeg måtte gjøre, virker ikke som om det er så mye stisykling her, jeg ser flere elg og rådyr enn syklister på mine turer.
Løypenettet ved storebaug er også helt ok, også har du jo enkelte partier i blomsterstien i Rygge, kajalunden og vestskogen.