Jeg har knekt carbonrails 2 ganger, et selle italia, og et fizik. begge knekt i railen, mellom klemme og innfesting mot sete, ikke direkte i klemma eller i innfestingen... Ene gangen var 200 meter fra mål på Grenserittet for noen år siden, sittende tråkking, uten noe særlig dramatikk. Regner med at noe hadde skjedd tidligere og at det skjedde tilfeldigvis akkurat da, men likevel.. Til terreng/stibruk sverger jeg til rails av metall, på landevei tenker jeg same-same....forsåvidt og på grusracer, om jeg hadde hatt (interesse for) det lenger..
Har forstått det slik at dette kommer an på innfestingen. noen fungerer og noen ikke. Dette setet og Bontrager sin løsning fungerer ikke... Tror det beste er hvis de kan ligge i en "vugge".
Akkurat kombinasjonen av Syntace P6 og Specialized Phenom tror jeg skal være til å stole på, men når det gjelder seter med karbonskinner skal man være forsiktig. Karbonskinner og typiske lettvektspinner er ofte en dårlig kombinasjon pga. håpløst dårlig støtte under skinnene, og skarpe kanter på klemmene.
Har forstått det slik at dette kommer an på innfestingen. noen fungerer og noen ikke. Dette setet og Bontrager sin løsning fungerer ikke... Tror det beste er hvis de kan ligge i en "vugge".
Bontrager sin innfesting er totalt ubrukelig til alt. Jeg skal til å prøve C4 pinne og sete med carbonrails. Skal poste resultatet:)
Espen, Karbonrører på Specialized seter er overdimensjonerte 7x9mm for å tåle ekstra juling Men de er ikke kompatible med setepinne utstyrt med side-klemme mekanismer for 7mm (vanlig runderør) Topclamp er ok.
Jeg vet ikke hvordan er Syntace pinnen, men for de som bruker Specialized pinner kan du bytte til en "Anodized Pave Clamp 7+9mm" som er kompatible med 7x7mm runde og 7x9. denne nye klemmen kan skaffes gjennom en Specialized forhåndler.
"Can oval shaped seat rails be used with the Syntace P6? Yes, oval shaped seat rails up to a height of 11mm can be used. Please check, that at maximum angle adjustment, there are still 6 threads (6 mm deep) inside the bolt anchors. If this is not possible for one of the two clamping bolts, you will need to order following instead of the original M6x30 P6 TitanScrew: M6x35 (Part number: 103627) and Syntace half bolt anchor (Part number: 112155)."
*** Hjulbygging, service Chris King og alle typer sykkelmekanikk***