Hei!
Mange fine stier rundt Sognsvann. Du kan start med å sykle opp grusen til Svartkulp og videre rett opp mot Nedre Blanksjø.
Etter at du har kommet på toppen av første lange bakke etter Svartkulp skal du se en stor og bred sti på din venstre side. Det er Bunghole Gorge. Den er brei og veldig populær. Bare pass på et sted, etter at du har krysset en stor myr med nye klopper og noen hundrede meter oppover kommer du til et sted hvor stien deler seg. Her skal du holde høyre. Ellers havner du en lei myr.
Nedover kan du enten ta samme sti tilbake eller så tar du rett før du kommer ut på grusen skarpt høyre. Etter at du har krysset en ny klopp og syklet litt oppover så kan du enten velge høyre eller venstre oppover. Venstre er Hobo, høyre er Den Gule.
Hvis du valgte å ikke å ta disse to ei heller ut på grusen og opp stien rett foran deg som starter med en bakke fører denne deg til E6. etter å syklet den singletracken og etter et par korte nedkjøringer vil du komme til et kryss hvor du kan velge skarpt høyre, det er e6.
Ellers kan du følge fra Sognsvann retning nordvest, så kommer du til å treffe på gamle ankervei. Den ligger langs grusen retning Gråkammen, etter du har syklet forbi svingen etter stallen så ser du en gammel kjerrevei på høyreside. Langs Ankerveien treffer du på flere gode. Første du treffer på er Seniorløypa som etterhvert kommer ut i Måneskinnsløypa. Ved slutten av måneskinnsløypa har du på venstreside stien som går over Vettakollen. Her må du bare passe på at når du kommer til Fuglemyra at du holder høyre. Ellers kommer du på en rødmerka sti som er litt myrete på starten men ellers går ut i fint svaberg sti.
Vettakollen når du også ved å sykle forbi Bånntjern langs Gamle Ankervei.