Lufter min Stumpy EVO str. L da 2013-sesongen begynner å nærme seg. I utgangspunktet vil jeg helst ikke la denne gå før September, men jeg kan la den gå før dersom jeg får et bud jeg er veeldig fornøyd med.
Tror nesten de fleste her vet hva det går i så jeg skal spare meg for pjattet, selvsagt klatrer den som ungen i Eksorsisten og tar utforkjøringer som et steinras og alt det der, blablablabb. Sykkelen er dritbra, ta meg på ordet, får du det ikke til med den her får du det aldri til. Skulle fortsatt noe være uklart så bare spør.
Jobber i sykkelbutikk og har vedlikeholdt nesten til det absurde. Selvsagt vaska, polert, smurt og gudeneveithva etter hver eneste pokkers tur. Et par riper er det blitt, men hey. Gaffelen er bare brukt èn tur over Vidden da jeg røyk på en ny 160mm Fox Talas rett etter jeg kjøpte denne. Den var igrunn for lang og ødela geometrien en smule så jeg synes faktisk den fungerte bedre med original gaffel. Ble bare aldri til at jeg bytta tilbake igjen, med andre ord er den fortsatt så ny at den ikke er innkjørt. Før salg plukker jeg den helt fra hverandre og setter sammen igjen for å sjekke at alt er 10pp2pp. Har nye lagre og boss til bakhjulet, det bytter jeg uansett, samt alle vaiere og strømper. Minst. Går den lokalt kan jeg også være behjelpelig ved eventuelle problemer og mikkmakk.
Og ja, den er selvsagt gul. Noe annet hadde jo vært relativt håpløst.
Bryr du deg om bilde og delelister og slikt vissvass så finner du det i lenken under. Skal nok klare å få tatt noen bilder selv etter hvert også.
http://www.specialized.com/no/en/bikes/mountain/stumpjumperfsr/stumpjumperfsrcompevoDa tenker jeg vi sier HBO 17.000,- blanke norske kroner og så ser vi hvordan det går. Hammeren går i bordet
senest 15. September tjuetolv.
Edith Piaf: Sykkelen er forresten kjøpt i overgangen April/Mai i år. Du får også med et sett helt ålreite pedaler med lav profil, bra grep og gode lagre.
http://urbanvelo.org/vp-59-pedals/