Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Bremser/sikver som høres ut som et godstog!!

Bremser/sikver som høres ut som et godstog!! #1446759 20/07/2012 14:10
Registrert: Apr 2009
Innlegg: 27
O
OleBole Offline OP
Fersking
OP Offline
Fersking
O
Registrert: Apr 2009
Innlegg: 27
Har akkurat byttet hjulsett til et XT-sett med XT-bremseskiver (WH-M775). Gikk i fra Ritchey felg med Deore nav 2008 mod.

Og jeg har fått en kraftig ulyd. Det høres ut som et godstog hele veien. Jeg har lest og hørt enkelte skivebremser lager masse ulyd når de er våte. Og det er den ulyden jeg har når jeg ikke bremer eller tråkker rundt!!

Toucher jeg bremsespaken så forsvinner ulyden, eller jeg begynner å tråkke igjen så forsvinner den! Og innimellom får jeg bremselyden når jeg har stor fart, og tråkker lett rundt og skifter gir nedover til tyngre gir. Akkurat i det giret skifter får jeg denne bremse ulyden også!

Var tilbake til butikken, og de forsøkte å rette opp i dette, og det ble betydelig bedre etterpå, men det har ikke forsvunnet helt. Nå kommer det å går litt, og gjerne etter at jeg har brukt bakbremsen, kan denne ulyden sitte i flere sekunder opptil minutter etterpå.

Hva kan dette være for noe? Er det noe som er løst? Skjevt? Feilmontert?

Butikken sa at dette ville gå seg til etter en tids bruk, men jeg er ikke helt sikker jeg altså!!

Noen forslag til hva dette kan være??






Re: Bremser/sikver som høres ut som et godstog!! [Re: OleBole] #1446776 20/07/2012 14:48
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 341
ledfly Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 341
skjev rotor, dårlig justert kaliper, kanskje for mye veske i systemet sånn at stemplene blir presset ut litt ekstra eller hjulet er skrudd til skjevt hvis du skjønner ICON_TONGUE vet ikke hva det heter der du fester hjulet til ramma men. ta av hjulet og fest det sånn at det sitter rett

Re: Bremser/sikver som høres ut som et godstog!! [Re: OleBole] #1446777 20/07/2012 14:49
Registrert: Apr 2003
Innlegg: 28,253
Stein Offline
Yozo Fanboy
Offline
Yozo Fanboy
Registrert: Apr 2003
Innlegg: 28,253
Fjæra som holder bremseklossene ligger feil og subber inni skiva?


Moderator  support