Selger min kjære stisykkel, en Specialized Enduro Expert (2008), som ble kjøpt ny fra Bikes & Boards i mars 2010. Sykkelen er lite brukt, godt vedlikeholdt, vasket etter hver tur og oppbevart innendørs i god og varm bod. Rammen er i størrelse medium og passer godt for personer mellom 170-185.
Med en stiv dobbeltkrone gaffelen som kan justeres fra 110-150mm, SRAM X.O/X.9 gir og Juciy 7 Ultimate bremser som biter veldig kraftig så takler denne sykkelen alt fra rolig markasykling til hårete nedkjøringer. Har montert et 760mm bredt styre som gir veldig god kontroll, DMR V12 pedaler som sikrer godt fotfeste og kraftige Continental Rubber Queen(26x 2.40) dekk som tåler mye trøkk og gir veldig godt grep. Hjul, bremser, gir og drev er alt i veldig god stand, og bremsene er akkurat luftet.
Ellers er spesifikasjoner stort sett stock som du kan finne her:
http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?spid=33444&menuItemId=0 Veiledende pris var over 30000,- da den var ny, men ettersom det er noen år siden nå så tenker jeg meg 12000,- for den.
Er åpen for bud på PM eller mail.
Sykkelen står på Lindern i Oslo.