Hei! Etter at min kjære ble frarøvet meg tidligere denne uken, er jeg pent nødt til å kjøpe en ny. Skal handle en ny sykkel fra gmax pga rabatt, og jeg står mellom
Merida O.Nine Diamant Apex T29.2 Diamant Apex T2 Jeg har aldri syklet på 29" før, men sykler stort sett på grus og lette stier i Nordmarka. Har et relativt høyt aktivitetsnivå, og sykkelen blir brukt til trening med forskjellig intensitet. Budsjettet ligger på rundt 20 000. Bør jeg teste 29" først? Eller er det marginale forskjeller? Leste igjennom tråden der det blir diskutert forskjellen mellom 26" og 29", men ble ikke noe klokere av det da diskusjonen egentlig ikke hadde noen konklusjon.
Setter stor pris på om noen har mer peiling på de forskjellige spesifikasjonene kan forklare meg litt, da dette er noe jeg ikke har stor greie på!
EDIT: Ser den første linken er feil, her er rett: http://www.gmax.no/produkt/413547(BC_4)/merida-onine-pro-xt-d/
Mvh
Morten