Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Slangeløst - mister luft

Slangeløst - mister luft #1380697 24/04/2012 16:02
Registrert: Jun 2010
Innlegg: 16
L
LarsAndre Offline OP
Fersking
OP Offline
Fersking
L
Registrert: Jun 2010
Innlegg: 16
Hei,

Jeg har kjørt slangeløst i ca 1 år. Har hele tiden hatt noe problemer med at det ikke er tett, men nå er det helt håpløst.

Vet dere om jeg bare kan helle i mer guffe?

Eller burde jeg vaske etc + sette i nytt felgbånd?

Takker for all hjelp.

Hilsen Lars

Re: Slangeløst - mister luft [Re: LarsAndre] #1380722 24/04/2012 16:48
Registrert: Mar 2011
Innlegg: 490
allesammen Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
Registrert: Mar 2011
Innlegg: 490
hei

Etterfylling av guffe må nok til,men har opplevd nye dekk som ikke er tette på sidene virker som det er dårlig veving i corden å da er det umulig å få de tette.

jeg bruker uansett å etterfylle guffe en gang i sesongen.
Har du kjørt mye det siste året så er det likegreit å prøve nye dekk.....


Trodde stisykling var for ungdommen..
Re: Slangeløst - mister luft [Re: LarsAndre] #1380724 24/04/2012 16:58
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 111
OnATop Offline
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 111
Jeg er ikke ukjent med dette problemet - dekk kan være tette lenge og plutselig en dag er det flatt. Her om dagen bannet jeg på at jeg skulle iallfall finne ut hvor det lakk, og tok hjulet forsiktig av (så ikke guffe skulle få sjansen til å tette), fylte etpar bar i dekket og vaskekummen med vann. En rolig runde avslørte et lite hull i dekkveggen.
Min konklusjon: det kan oppstå hull i dekkveggen (av seg selv). Når det skjer under sykling vil guffa normalt tette dette og du merker ingenting. Det er et lurt tips å fornye guffa i ny og ne. Det er også forskjell på dekk, Schwalbe sine syns jeg er lette å tette, Contis RK i SS og RS utgave kan være 'umulige'.
Lykke til!


En gang var jeg forut for min tid.....
Re: Slangeløst - mister luft [Re: OnATop] #1384726 29/04/2012 09:54
Registrert: Jun 2010
Innlegg: 16
L
LarsAndre Offline OP
Fersking
OP Offline
Fersking
L
Registrert: Jun 2010
Innlegg: 16
Takker for tips!

Jeg endte opp med å gjøre hele prosessen fra bunn. Guffa var helt uttørka, så den gjorde nok liten nytte. Ser ut til å funke veldig bra nå;)


Moderator  support