Sykkelen er brukt gjennom 2011 sesongen. Sykkelen har vært med til VM, verdnscuper og norgescupseier. Den er blitt tatt godt vare på og er i god stand.
Sykkelen har justeringsmuligheter for styrevinkel og lengde. Styrevinkel justeres ved å bytte ut koppene lagrene ligger i. Spacere i bakrammen byttes for å justere lengden. Sykkelen får økt stabilitet ved å forlenge akselavstanden til 1218mm. Ved å forkorte akselavstanden til 1203mm blir sykkelen lettere å håndtere i svinger.
Selv har jeg kjørt sykkelen på den korteste justeringen, og syns det har fungert bra i de fleste løyper. Det følger ikke med ekstra kopper til styrelageret, men det følger med spacere til bakrammen. Sykkelen har mulighet for intern kabelføring.
Gaffel og shock har vært på service iløpet av sesongen. Lite brukt kaiser 2.3 dekk følger også med. Titanfjær bak følger ikke med. Stålfjær skaffes etter kjøpers preferanser.
Sykkelen passer perfekt slik den er nå til kjørere på 1.80 og oppover. For lavere ryttere som liker ekstra stabilitet kan den også være et alternativ.






Ramme: Commencal DH V3 Atherton replica
Gaffel: Marzocchi RC3 EVO Titanium (firm fjær)
Bakdemper: Marzocchi Roco WC (selges uten titanfjær)
Hjul: Mavic EX721 32. hull
Styrelager: Ritchey WCR campylager
Nav: Hope pro II EVO
Krank: Truvativ Descendant 170mm
Kranklager: Truvativ Press fit GXP BB
Drev: Straitline Race Ring 36t
Kjedefører: Straitline Silent guide
Kjede: Connex Rustfritt (kjedepinnene er ikke rustfri)
Gir: SRAM XO 9 speed
Kasset: SRAM 11-28
Dekk: Continental Baron 2.3
Sete: SDG i-FLY Storm
Setepinne: SDG i-BEAM alu
Seteklemme: Straitline Collars
Styre: Renthal Fat Bar 38mm Rise 780mm bredt
Holker: Odi Kush
Bremser: Avid Code 2011
Girtrigger: SRAM XO 9 speed
Størrelse: L
Farge: Lyseblå
Pris: 28.000,-
Kontakt:
email: kristoffer.haugland@gmail.com
tlf: 47303538