På tide å piske opp litt stemning omkring sesongens Norges Cup i utfor.
Kalenderen ser sånn ut:
Tid......................Sted................Arrangør
6. mai.................Kristiansand....KCK
27. mai...............Drammen.......SK Rye også Scaninavian Cuo og Nordisk Mesterskap
24. juni...............Voss...............Ekstremsportveko
14. juli................Bodø(NM).......Bodø FK
19. august..........Nesbyen.........Andebarkji
9. september......Oppdal...........Oppdal SK også Scandinavian Cup
Verdt å merke seg er at SK Rye sitt ritt går i Drammen. Dette rittet vil i tillegg til å være en del av Scandinavian Cup også være Nordisk Mesterskap og vil også ha UCI status kat. 2. Grefsen ser ut til å være historie og i påvente av løype i Tryvann tar Rye et arrangement i Drammen.
Mange godbiter her for utforentusiastene, så kjenn besøkelsestiden. Nivået på NC er de siste par år betydelig forbedret, både sportslig og arrangementsmessig, så dette blir en kanon sesong. Veldig morsomt er det at Voss og Nesbyen er med på NC kalenderen.
NM blir i Bodø, i en spennende og lang løype. Ta høyde for en Nord Norge tur i sommer altså!
I tillegg vil det arrangeres mange lavterskelritt, som forhåpentligvis skal øke rekrutteringen til sporten (gjelder alle aldersgrupper/klasser) og være et tilbud til nye og erfarne som ønsker å delta i et ritt hvor deltagelse er viktigere enn resultat.
Alt dette blir oppvarming til årets høydepunkt som finner sted i Hafjell i september med World Cup finale.
Husk at alle arrangører har behov av frivillige hjelpere, så meld deg til tjenesete.
Vi sees!
Erik Sandell
SK Rye og NCF grenutvalg utfor
Redigert av SanEri; 07/03/2012 22:24.