Selger min Scott Spark 10 custombygget fulldemper. Den er fra 2009, men har blitt fornyet fortløpende. I vår har jeg ombygget den til 2x10 giring, og da har den også fått et nytt styre (byttet fra rett til riserbar). Og nå i høst har jeg gjennomført en stor service og byttet alt som var utslitt eller på andre måter ikke hold mål:
- Alle lager for dempingen har blitt byttet i rammen.
- Lagrene i styrelager er byttet.
- Ny remote lockout bryter.
- Nye skifter, nytt framgir, ny kjede.
Tune Kong bosset har slitemerker, se bildet. Det virker å være ganske vanlig for den, og det har ingen innvirkning på funksjonen enda, det fungerer uansett. Men hvis man misliker dette, så koster en ny boss rund 100 Euro i tyske nettbutikker. Alternativ kan jeg selge sykkelen med andre hjul: American Classic nav foran og Shimano XT bak med NoTubes ZTR Olympic felger. De veier omtrent det samme, men er ikke så
bling som Tune hjulene.
Oppsettet er ikke det letteste, men solid og optimal for raske turer på sti eller tekniske ritt. Jeg har veid sykkelen til 10,8 kg. (På en personvekt, så noe avvik er mulig.)
Sykkelen er ikke ny og har en del skraper og riper etter vanlig bruk. Men med alle de nye delene fungerer den som en ny sykkel og garanterer mye moro!
Pris: 18.000 kroner eller bud.
Sykkelen står i Nes/Akershus, men kan også vises i Oslo.
Ramme: 2009 Scott Spark 10 størrelse M
Bakdemper: Scott Nude med remote lockout
Gaffel: Fox F32RLC 120mm
Styrelager: Ritchey WCS carbon
Bakgir: Sram X9 10 delt medium cage
Fremgir: Sram X9 2x10
Skifter: Sram X9 2x10
Kranksett: Sram X9 39/26t
Kranklager: Sram X9
Kjede: Shimano XT
Kassett: Shimano XT, 11-36t
Pedaler: Shimano XTR
Bremser: Avid Juicy Ultimate, 180mm skive foran, 160mm bak
Styre: Syntace Vector Carbon lowrider, 12º
Stem: Syntace F99
Holker: Syntace Moto
Sete: Selle Italy XR
Setepinne: Ritchey WCS Carbon / 34.9mm
Hjul: Tune King/Kong med Mavic 717 felger og Hope hurtigkoblinger
Dekk: Continental Race King supersonic 26x2,2 – en ny, en nesten ny
Flaskeholder: Elite




