Har fått problemer med en fremveksleren. Den har begynt å hoppe over midtklingen og ned til bestemorklingen når det gires NED fra storskiven. Det virker nesten som om girveksleren står på "flerskudd" og ikke "enkeltskudd".
Har byttet både vaier og strømpe. Mener også at vaieren ikke er for stram. Giring førvrig går problemfritt (med unntak av altså ned fra storskiven).
Har forsøkt dette. Både stramme og slakke vaieren uten at dette løser problemet.. Noen ganger fungerer den som den skal. Men bare sekunder etterpå smeller kjedeføreren ned "to hakk". Det virker nesten som fjærbelastningen i girhendelen henger seg opp eller noe. Har også tidligere hatt problemer med at hendelen for fremveksleren "mister taket" og henger seg opp.
Øve, øve jevnt og trutt og tappert det er tingen, alltid bedre om, og om, og om igjen. Født som mester, født som helt, å nei, det ble da ingen, mot og kraft det vinnes litt og litt om sen.