Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Hjelp! Noe er galt med bakhjul/nav!

Hjelp! Noe er galt med bakhjul/nav! #1222694 26/07/2011 22:03
Registrert: May 2010
Innlegg: 32
B
Bernie Offline OP
Fersking
OP Offline
Fersking
B
Registrert: May 2010
Innlegg: 32
Jeg har den de siste turene ment at det er i ferd med å skje noe rart med navet bak, og nå er jeg temmelig sikker på at noe er galt fatt. "Dødgangen" (vet ikke helt riktig sykkelsjargong her...) på pedalen når jeg skal begynne å trå etter å ha trillet har blitt lengre og lengre. Trår i løse lufta før kjedet drar bakhjulet rundt.

Og i dag merket jeg at bakhjulet virker løst sideveis, uten at jeg kjenner noen løse muttere. Er en slark som nærmer seg centimeteren (eller kanskje en halv cm). Og en sjelden gang i mellom hører jeg et kraftig, metallisk smell når jeg trår til... Noe galt er fatt!

Jeg har XT bakgir, Mavix Crossmax SL hjul med Mavic nav. Litt vanskelig å lese type nav, men samme farge/klistremerker som på hjulet. Sykkelen er to år gammel.

Er dette en velkjent feil?

Re: Hjelp! Noe er galt med bakhjul/nav! [Re: Bernie] #1222699 26/07/2011 22:11
Registrert: May 2008
Innlegg: 4,927
Elgvenn2 Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: May 2008
Innlegg: 4,927
Høres ut som skruen som strammer lagerene dine må mangle eller være veldig løs. Har du sykla med det en stund ville jeg fått sjekket baknavet grundig for å være sikker på at ikke noe er fubar før du setter alt sammen til normal stand.


Øve, øve jevnt og trutt og tappert det er tingen, alltid bedre om, og om, og om igjen.
Født som mester, født som helt, å nei, det ble da ingen, mot og kraft det vinnes litt og litt om sen.
Re: Hjelp! Noe er galt med bakhjul/nav! [Re: Elgvenn2] #1223291 27/07/2011 21:04
Registrert: Sep 2009
Innlegg: 215
steffs Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
Registrert: Sep 2009
Innlegg: 215
Hørest som Bosset ditt trenger en rens, evt må byttes


Steffen



"Eit smart hus er ikkje dumt i morgon"
Steffen Herstad

Moderator  support