Sykkelen som er kåret til "verdens beste stisykkel" i mange sykkelblader. Litt merkelig at man vil selge en slik sykkel tenker man, men jeg har konvertert til store hjul, og da får dessverre denne sykkelen lite tid i marka. Derfor vurderer jeg å selge den, da det ser ut til at vi etterhvert også får gode piggdekk til 29'er. Jeg kjøpte sykkelen i august i 2008, og den ble brukt flittig sommeren -09. I fjor ble den brukt på noen få turer, mest på vintersti. Ikke brukt til pendling eller annet som utsetter den for saltslaps.
Bra utstyrt fra butikk, jeg har endret til følgende:
Syntace Vector carbonstyre i 680mm
Syntace stem 70 mm
Lockons
Big betty foran og Maxxis Ardent bak
Originalt sete og dekk følger med, tilnærmet ubrukt.
En solig gjennomgang av sykkelen, maken til min, finner du her.
Bik3mans avhandling Jeg svarer på spørsmål i tråd og PM. Sykkelen befinner seg i Midt-Norge. Nypris i 2008 var rundt 27' såvidt jeg husker.
Jeg er 184 cm. Egner seg for de rundt denne lengden og opp 10 cm tenker jeg. Tenker meg rundt 12000,- for denne. Bare stem og styre fra Syntace har en nypris på i overkant av 2000,-.
Her noen bilder: