Fra
http://nrk.no/nyheter/distrikt/rogaland/1.7489148"Kråkebestanden er blitt en stadig større plage og går en utrygg framtid i møte.
[...]
Bjørg Merete Reiestad i Hå har funnet en helt egen måte å fange fuglene på. På gårdsplassen står noe som ligner på et digert fuglebur. Bak hønsenettingen flakser det seks kråker fortvilet rundt. På toppen i midten av buret er det sprinkler der fuglene kan hoppe inn. Men sprinklene står så tett at kråkene ikke klarer å bre ut vingene og flakse ut.
[...]
Etter at kråkene har blitt fanget i fella blir de avlivet på samme måte som pelsdyr og det har Reiestad erfaring med fra før. Så blir de lagt i fryseren, senere levert på miljøstasjonen for så å bli fraktet til proteinfabrikken."
http://www.proteinfabrikken.no/Avdelinger/Proteinfabrikken/Protein.aspx?